0 Comments

Egy falusi családi ház és nagy kert kapcsán teszem fel a kérdésemet, ahol kisgyermekként laktam szüleimmel és testvéremmel. Szüleim elváltak, én édesanyámmal és testvéremmel elköltöztem másik településre.
Édesapámnak hamarosan lett egy élettársa. Édesapám néhány évvel később, 1993-ban elhunyt. Édesapám halálakor testvéremmel együtt – immáron felnőttként – megengedtük az élettársának, hogy tovább éljen a házban. Ezért havonta egy bizonyos összegben megállapodtunk. Elvileg született erről szerződés, de nincs már meg. Én külföldi utam miatt alá sem írtam, csak a testvérem. Testvéremmel ketten lettünk volna az örökösök, ő aláírta, de neki sincs meg a szerődés. A havi díjak néhány alkalommal rendezésre kerültek, ám hamar elmaradtak. Mai szemmel jelképes összeg volt, több évig kellett volna fizetni. De nem lett fizetve.
Azóta 2019 körül az élettárs is elhunyt, és a fia lakja az ingatlant, hozzá is épített egy új épületrészt. Falun, nagy kerttel bíró családi házról van szó.
Az ingatlan máig a nagyszüleim nevén van. Édesapám nevére se került át. Édesapámnak volt két testvére, övéké volt a két szomszédos telek. A három telek mind a közös ős, a nagyszülők nevén van máig.
Van-e örökösödési jogom az édesapámnak járó ingatlanhoz? Mibe kerül és előre láthatóen megéri-e belevágni egy jogi procedurába?

Jogaink Egyesület Válasz dátuma 2024. október 13